ورشکستگی شهرداری بی‌معناست حجیم بودن شهرداری را قبول داریم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل شهرداری اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل
» آخرین نوشته ها » ورشکستگی شهرداری بی‌معناست/حجیم بودن شهرداری را قبول داریم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۳/۱۰ - ۱۷:۲۴

 کد خبر: 10880
 141 بازدید

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل:

ورشکستگی شهرداری بی‌معناست/حجیم بودن شهرداری را قبول داریم

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: ورشکستگی شهرداری اردبیل بی‌معناست چرا که شهرداری بنگاه اقتصادی نیست که قانون ورشکستگی برای آن ساری و جاری باشد. حسین افسانه در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: از آن جهت که شهرداری یک نهاد خدماتی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است ورشکستگی در این مجموعه […]

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل گفت: ورشکستگی شهرداری اردبیل بی‌معناست چرا که شهرداری بنگاه اقتصادی نیست که قانون ورشکستگی برای آن ساری و جاری باشد.
حسین افسانه در گفتگو با ایسنا، منطقه اردبیل، اظهار کرد: از آن جهت که شهرداری یک نهاد خدماتی، عمرانی، فرهنگی و اجتماعی است ورشکستگی در این مجموعه بی‌معناست و اصل این موضوع صحت ندارد.
 
وی خاطرنشان کرد: زمانی که شهرداری از لحاظ درآمدی به مخاطره می‌افتد و یا سیر نزولی در این حوزه پیدا می‌کند باید برای جبران این مساله و تحقق درآمدهای واقعی برنامه‌ریزی درستی انجام شود تا شرایط اقتصادی شهرداری به مشکل برنخورد.
 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل بیان کرد: البته طبیعی است که در وضعیت رکود وضعیت ساخت و ساز نیز از رونق بیفتد و به تبع همین شرایط شهرداری نیز وضعیت مالی مناسبی نخواهد داشت و در نقطه مقابل اگر اقتصاد جامعه و بازار رونق گیرد قطعا شهرداری نیز آثار مثبت چنین رویکردی را به عینه خواهد دید.
 
افسانه ضرورت شفافیت کارها و فعالیت‌ها به ویژه در حوزه مسایل مالی را در شهرداری یادآور شد و بیان کرد: در این شفافیت ما باید به مردم اعلام کنیم که اگر قرار بود امسال به فرض مثال ۳۰۰ پروژه اجرایی شود به خاطر وضعیت مالی قادر به اجرای آن نیستیم و از این بین تنها ۱۵۰ پروژه را با اولویت عملیاتی خواهیم کرد.
وی اولویت پرداخت حقوق را برای شهرداری بیان کرد و گفت: البته در کنار این اولویت شهرداری باید نسبت به پرداخت مطالبات پیمانکاران نیز اقدام کند چرا که شهرداری باید نسبت به جلب رضایت پیمانکاران که بزرگترین اهرم در فعالیت‌های عمران و آبادانی هستند توجهی جدی داشته باشد.
 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل در مورد حجیم بودن شهرداری از لحاظ نیروی انسانی نیز گفت: البته جذب نیرو در شهرداری طبیعی است چرا که در هیچ جای دیگر فرصت اشتغالی نیست و شهرداری اقدام به جذب نیروی فصلی و یا قراردادی می‌کند.
افسانه اضافه کرد: ما در این حوزه نیز می‌توانیم با توجه به وضعیت درآمدی شهرداری شفاف اعلام کنیم که اگر هر سال هزار نفر کارگر جذب شهرداری می‌شد امسال به دلیل شرایط مالی این تعداد را به ۵۰۰ نفر کاهش می‌دهیم.
وی خاطرنشان کرد: البته قبول داریم که شهرداری از حجم زیاد نیروی انسانی و پرداختی به آنها رنج می‌برد که در این زمینه می‌توان یک مدیریت منطقی انجام داده تا کارها به سامان برسد.
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر اردبیل در مورد نیروی سفارشی اعضای شورا به شهرداری برای استخدام نیز تصریح کرد: بنده آمادگی دارم تا لیست این نیروهای سفارشی منتشر شود تا به صورت شفاف مردم در جریان این کار قرار گیرند چرا که بنده در این سال‌ها هیچ نیرویی را به شهرداری معرفی نکرده و خواستار جذب آن به شکل لابی‌گری نشده‌ام.
منبع:ایسنا اردبیل

برچسب ها : , , , , , , , , ,
دسته بندی : آخرین نوشته ها , اخبار استان , اخبار اقتصادی , اردبیل

دیدگاه کاربران کل نظرات :1
  • سینا

    تاریخ : ۲۴ - شهریور - ۱۳۹۷

    خدا میدونه کی قبول کنن!!!!!!


    پاسخ

ارسال دیدگاه